Každý rok je to stejné.

Na jaře se radujete z tulipánů a pak se dáte do sekání trávy, možná přeházíte kompost, protože ho zrovna přehazují i sousedi, a trávy ostříháte, protože je vidíte čerstvě ostříhané před kanceláří. V létě ozobete rybíz, maliny jako vždy prošvihnete, protože první tři týdny prázdnin býváte na táboře, pak zoufale zavlažujete celý srpen každý večer a po sklizni zářijových pěti jablíček už zase nevíte, co s tou zahradou dál.

Poznáváte se? Trošku?

Mám pro Vás záznam webináře, který proběhl v únoru 2024. Původně jsem měla v plánu nechat ho přístupný jen účastnicím a účastníkům Jara nazeleno, ale vzhledem k poptávce ho nabízím všem, kdo o tyhle elementární, úvodní otázky k zahradě stojí. Za cenu 365,- Kč (korunu za den v zahradě během celého roku) ho najdete k dispozici zde:

Jde o workshop Pět pilířů zahrady, ve kterém jsme se podívali trošku dál a hlouběji do vašich představ o zahradě, do vašich možností, do toho, co za zahradu máte a jakou si můžete přát, do toho, kam byste ji jednou rádi proměnili.

Záznam je na YouTube, doba trvání 1:45 h.

Co o tom řekli přímí účastníci? Vypadali spokojeně :):

Pokud se rozhodnete do toho jít, podíváte se díky workshopu na zahradu jinýma, i když pořád svýma, očima.

K dispozici budete mít přípravné, zahřívací otázky, a taky pracovní list k vytištění.

Výsledkem workshopu bude vaše jistota a určitá vize, kam směřovat všechny ty kroky v zahradě a v zahradničení, co má smysl se učit, co ne, co má smysl zkoušet, co ne a proč.

Budete mít ujasněno, co jsou pro vaši zahradu spíše slepé cesty a nemusíte je tedy zkoušet, navzdory všem jednoznačným radám a fotkám v lesklých časopisech, a co jsou naopak vaše přání a sny, ke kterým se ve vaší zahradě pokusíte přiblížit.

Varování – po workshopu budete možná obtížněji usínat, protože popustíme stavidla fantazii a otevřeme brány nějakých starých vzpomínek.

Objednejte si záznam i s pracovním listem a přípravnými otázkami .

A kdo Vás provede? Něco o mně si počtěte tady.