Navrhuji zahrady už roky a postupně jsem se dobrala k tomu, že úplně největší smysl mi dává, když jsem spíše konzultantkou, mentorkou, poradkyní… a vidím, jak klienti pod mým jemným vedením rostou do sebejistých zahradníků a zahradnic.

Mám z toho pak radost i já, že vidím jejich radost a netrávím čas zbytečnou prací na podrobnostech návrhů, které pak leckdy nejsou realizovány, a mají radost i oni, spolutvůrci svého vlastního venkovního prostoru.

V roce 2024 jsem začala svoje zkušenosti a tisíckrát vyřčené rady sestavovat do uceleného programu v online prostředí, aby se informace dostaly libovolnému počtu zájemců. Vznikl koncept Rok nazeleno, začínáme Jarem nazeleno, počínaje březnem, přes duben až do konce května. V soukromé skupině na Facebooku a zde na stránce provádím účastnice činnostmi na zahradě v daném měsíci, vysvětluji PROČ a JAK, a vedu je k samostatnosti v dosahování jejich zahradních snů a plánů.

To jsem já:

Eva Rybnickova portret

Odbornost?

Vystudováno mám dost, Fakultu architektury ČVUT a následně Zahradnickou Akademii v Mělníce, žiji s rodinou v Praze, věnuji se kromě zahrad i ilustraci a mám raději bílou čokoládu a kávu raději s mlékem (pro někoho je toto podstatná informace, jak jsem zjistila :)). Pracovala jsem léta v ateliéru di5 architekti inženýři a spolupracovala s dalšími ateliéry. Po období „malých dětí“ pracuji na volné noze jako zahradní architektka, specializuji se na rodinné zahrady a čas mám spíše dopoledne. Více o cestě k současnému přístupu popisuji ve svém příběhu.

Zkušenost:

Klienty vedu k tomu, aby svoji zahradu alespoň tak trochu navrhovali sami, aby věděli, co jim tam roste, a aby se jim díky jejich zahradě otevřela ta leckdy zamčená, zapomenutá komnata znalosti a obdivu k přírodě.

Pokud zakládáte nebo renovujete svoji zahradu a chcete to „zkusit sami“, jen tak trochu pod odborným dohledem, jste tu správně.

Pokud chcete nápad a pár obrázků a pak si to už chcete doladit a dotáhnout postupně sami (nebo se zahradníkem, ale jaksi „duchem přítomně“), jste tu správně.

Vyposlechnu, laskavě navedu, snad i s humorem a nadhledem… Nakreslím, doporučím a případně propojím se šikovnými zahradníky.

Zahradu „na klíč“ ode mě ale, nezlobte se, nedostanete. Nedostanete ani, (pokud si neřeknete), štosy papírů s výkazy ani štosy tabulek se jmény rostlin, kterým nerozumíte a ani Vás to moc nezajímá. Nedostanete ani počítačové vizualizace, vše naskicuji ručně, zhruba takto.

Dost informací o mé práci se dočtete na hlavní stránce, kde najdete rovněž odkazy na moji nabídku konzultací, zpracování studie zahrady anebo na workshop, kdy si zahradu navrhujete opravdu sami a já Vám jen občas podám pomocnou ruku. Nově Vás lákám do online programu provázení Jarem nazeleno.

Pokud jsem Vás neodradila, moc mě to těší!

Naviděnou :).