Navrhuji zahrady už roky a postupně jsem se dobrala k tomu, že úplně nejraději vedu klienty k jejich vlastnímu návrhu.

Mám z toho pak radost i já, že vidím jejich radost a netrávím čas zbytečnou prací na podrobnostech, které pak leckdy nejsou realizovány, a mají radost i oni, spolutvůrci svého vlastního venkovního prostoru.

Odbornost?

Vystudováno mám dost, Fakultu architektury ČVUT a následně Zahradnickou Akademii v Mělníce, žiji s rodinou v Praze, věnuji se kromě zahrad i ilustraci a mám raději bílou čokoládu a kávu raději s mlékem (pro někoho je toto podstatná informace, jak jsem zjistila :)). Pracovala jsem léta v ateliéru di5 architekti inženýři a spolupracovala s dalšími ateliéry. Po období „malých dětí“ pracuji na volné noze a čas mám spíše dopoledne. Více o cestě k současnému přístupu popisuji ve svém příběhu.

Zkušenost:

Klienty tudíž vedu k tomu, aby svoji zahradu alespoň tak trochu navrhovali sami, aby věděli, co jim tam roste, a aby se jim díky jejich zahradě otevřela ta leckdy zamčená, zapomenutá komnata znalosti a obdivu k přírodě.

Pokud zakládáte nebo renovujete svoji zahradu a chcete to „zkusit sami“, jen tak trochu pod odborným dohledem, jste tu správně.

Pokud chcete nápad a pár obrázků a pak si to už chcete doladit a dotáhnout postupně sami (nebo se zahradníkem, ale jaksi „duchem přítomně“), jste tu správně.

Vyposlechnu, laskavě navedu, snad i s humorem a nadhledem… Nakreslím, doporučím a případně propojím se šikovnými zahradníky.

Zahradu „na klíč“ ode mě ale, nezlobte se, nedostanete. Nedostanete ani, (pokud si neřeknete), štosy papírů s výkazy ani štosy tabulek se jmény rostlin, kterým nerozumíte a ani Vás to moc nezajímá. Nedostanete ani počítačové vizualizace, vše naskicuji ručně, zhruba takto.

Dost informací o mé práci se dočtete na hlavní stránce, kde najdete rovněž odkazy na moji nabídku konzultací, zpracování studie zahrady anebo na workshop, kdy si zahradu navrhujete opravdu sami a já Vám jen občas podám pomocnou ruku.

Pokud jsem Vás neodradila, moc mě to těší!

Naviděnou :).